گل پامچال – بومی اروپای غربی ، گیاهی با کاربرد آشپزی خوب!

گل پامچال ، Primula Vulgaris به نام آن گونه ای از تیره ، Vulgaris و بومی اروپای غربی و جنوبی است. این گیاه علفی و چند ساله است و ارتفاع آن تا 20 سانتی متر می رسد. این گیاهان را در مناطقی از ترکیه و ایران می بینید. این یکی از گیاهانی است که می تواند نوسانات خوبی در دما را تحمل کند ، زیرا متوجه خواهید شد که در بیشتر مناطقی که این گیاه در دمای خود بسیار شدید است.

گل پامچال ، به نظر می رسد ، مطمئناً می تواند مانند گل همسایه باشد. و دقیقاً به همین دلیل است که این گلها چندین بار در شهرهای شهری از گیاهان آنها دزدیده شده اند تا حدی که در آستانه انقراض قرار داشته اند. بنابراین دولت انگلستان قطعنامه ای را تصویب کرد که ممنوعیت چیدن گیاه گل پامچال را منع می کند.

گل پامچال دارای سه زیرگونه است و به شرح زیر است

• زیرگونه ولگاریسم – بومی اروپای جنوبی و غربی. گلها رنگ پریده ای دارند

• زیرگونه Balearica – رنگ گلها سفید به نظر می رسد.

• زیرگونه sibthorpii – در مناطق بالکان یافت می شود. گلها صورتی ، قرمز یا بنفش هستند.

شما اغلب می بینید که Primroses برای اهداف آشپزی مورد استفاده قرار می گیرد. گل و برگ این گیاه حتی گل آزالیا به شکل خام نیز قابل خوردن است. هنگام غذا خوردن ، متوجه می شوید که بعضی اوقات تا حدودی طعم کاهو را دارند و در بعضی دیگر ، مانند سبزیجات سالاد تلخ. آیا می دانید شراب گل پامچال از گل های جوان ساخته می شود؟

گل پامچال ، از انواع گل پامچال به عنوان یک جایگزین درمانی عالی استفاده می شود. این گیاه دارای درجه بالایی از اسیدهای چرب در خود است که این گیاه را به یک درمان کننده عالی تبدیل می کند. شما تعجب خواهید کرد اگر بدانید که مواد با ارزش دارویی در این گیاه در هیچ گیاه دیگری یافت نمی شود.